Start98
Slavia PlzeňStart98
2:6(0:0,0:3,2:3)
ne 23. 4. 2023 18:00 @ Slavia VŠ Plzeň, 1. liga mužů, 3. kolo

Prvoligová příslušnost udržena, Start zvítězil ve třetím utkání proti Slavii Plzeň 6:2

Pražané ovládli i třetí vzájemné měření sil. Druhý zápas víkendu zvládli na výbornou, v 57. minutě disponovali pohodlným náskokem 6:0. I když se v závěru Slavii podařilo snížit, o vítězi zápasu i celé série už bylo rozhodnuto. Start98 tak uhájil své místo v 1. lize mužů i pro nadcházející ročník.

V úvodu zápasu byli aktivnější domácí. Jejich střelecké pokusy ale Karla Hodíka nenachytaly. Hosté se mohli v závěru první dvacetiminutovky prosadit ze samostatného úniku, také Daniel Dolák ale svůj tým podržel. Diváci na plzeňské hale tak v první třetině branku neviděli.

Úvodní gól zápasu padl v čase 24:59. Otakar Prášek dostal na mantinelu nahrávku od obránce a ihned posouval míček kolmo na střed, kde stál připravený Lukáš Sedláček, jenž z otočky otevřel skóre. Ve 30. minutě udeřili hosté znovu a dokonce rovnou dvakrát. V čase 29:13 dorazil střelu Matěje Netrefy dobíhající Adam Kulík, o 13 sekund později se taktéž z dorážky prosadil Prášek. Start tak v polovině utkání vedl 3:0. Ještě ve druhé části hráli domácí přesilovou hru, kterou ale nevyužili. I Pražané měli možnost navýšit náskok v početní výhodě, ve které hráli hned dvakrát. Slavia se ale ubránila a živila stále naději na zvrat v zápase.

Třetí třetina začala pasáží, kdy na míčku dominovali hosté. Čtvrtý gól Startu vyprodukovala znovu první formace, opět zafungovala kombinace mezi Práškem a Sedláčkem. Na 5:0 pro Pražany navyšoval Matěj Duda, jenž se dostal k míčku po skvělém napadání Martina Fenika. V čase 50:49 si domácí vybrali čas na poradu. Po ní následovala power play, která představovala poslední šanci na smazání pětigólového manka. Risk Slavie ale dokázal potrestat Netrefa, jenž se trefil do odkryté brány. Domácí se dokázali prosadit až minutu a 40 sekund před koncem zápasu. Po snížení Plzně přišel dvouminutový trest pro pražský tým, čehož Slavia dokázala využít, a korigovala skóre na 2:6. Na víc už se ale domácí nezmohli.

Muži Startu tak ovládli baráž o 1. ligu mužů v nejkratším možném čase a po vítězstvích 8:3, 9:2 a 6:2 slaví udržení ve druhé nejvyšší soutěži a dlouhá sezóna pro ně končí.