Již tuto sobotu a neděli v Kunraticích pokračuje 1. liga florbalu. Start98 Praha-Kunratice přivítá v nejdříve 14.10. v rámci 7.kola 1. MVIL Ostrava WOOW a o den později v předehrávce 9.kola Fbk TJ Svitavy.

Náročný program soutěže naváže na minulý výjezd Startu do Brna a tamější smolnou porážku s Hattrickem. Vlivem častých vyloučení a nervozitou v zápase domácí většinu času tahali za špatný konec a v zásadě během minuty bylo rozhodnuto. Utkání se ale neslo ve velkém tempu a lze jej rozhodně považovat za výbornou generálku před tímto dvojzápasem.

Proti MVILu nastoupí domácí v sobotu od 17:00. Ostravský tým se momentálně nachází na slušném pátém místě. Papírovým favoritem by i přesto měl být sedmý Start, neboť bude mít výhodu domácího prostředí a skvělých fandů, kteří jej podporovali i v posledním utkání v Kunraticích proti Varům. Ostrava má, na její poměry, nadstandartně dobré zápasy a dá se proto očekávat takticky pojaté utkání s mnoha šikovnými individualitami na obou stranách.

Neděle 15.10. bude ve znamení předehrávky. V 15:45 rozehrají domácí souboj se Svitavami. Svitavy mají zcela odlišný vstup do sezony narozdíl od výše zmíněných manšaftů. Z dosavadních pěti zápasů nezískali ani bod a se záporným skóre -23 jsou jednoznačně poslední. Tuto hrozivou bilanci a vidinu historicky nejhoršího začátku mohou odvrátit v sobotním duelu s Chomutovem, kde rozhodně nebude jednoduché čelit nastartovanému nováčku soutěže.

Chcete-li si zpestřit víkend florbalem, neváhejte a doražte do SH ZŠ Kunratice podpořit Start98.